ЧОМУ ЕЛЕКТРОДНИЙ КОТЕЛ МОЖЕ ПРАЦЮВАТИ ПОГАНО?

Проектування і виконання монтажних заходів для різних систем опалення вимагає ретельного підходу – таке обладнання входить в список пристроїв з високим рівнем технологічної складності. Недбалості, що допускалися при облаштуванні системи, сприяють тому, що у споживачів можуть виникати дві претензії до електродного котла – в плані енергоспоживання (великі витрати електрики) і недостатній ефективності (низький рівень тепловіддачі). Детально розглянемо обидва випадки для розуміння причин виникнення подібних проблем.

Ефективність

Головне протиріччя полягає в тому, що невдоволення висловлюється безпосередньо до котла, а не до роботи опалювальної системи. Споживачі забувають про необхідність детального з’ясування поганої роботи всього обладнання, а не тільки електродного котла. Адже експлуатаційні особливості приладу безпосередньо пов’язані і з параметрами місця установки, в якому змонтована система, і зі специфікою технологічного оснащення.

1.Радіатори

На ефективності роботи багато в чому позначається вид радіаторів. Різні показники потужності притаманні конвекторним, панельним, секційним батареям. При цьому позначається і такий фактор, як різниця в характеристиках для пристроїв в залежності від виробника.

Відмінності є і в залежності від матеріалу виготовлення – чавун, біметалеві сплави, сталь. Застосування алюмінієвих радіаторів вважається найбільш нераціональним – їм притаманне інтенсивне окислення з наслідками у вигляді втрати потужності електродного котла і значного зниження ККД.

Слід відмовитися від вибору цих елементів системи за правилом – встановлюємо все, що завгодно, головне, щоб секцій було побільше. Грамотний підхід особливо важливий при установці котла в систему, яка проектувалася під інше обладнання зі своїми технічними умовами.

Вибір радіаторів робиться з урахуванням наступних факторів:

  • для встановлюваної модифікації котла загальний літраж в системі опалення не повинен перевищувати гранично допустимого рівня – максимум 10 л на 1 кВт наявної потужності;
  • сумарна потужність всіх панелей та секцій визначається аналогічним показником електродного котла.

2.Циркуляційний насос

Стабільна іонізація часток носія тепла у внутрішній частині агрегату і його збалансований рух залежать від вибору найбільш підходящого для цих цілей насоса. Цей прилад має свої особливості за параметрами продуктивності, якості технології виготовлення і планованого використання. Важливо заздалегідь передбачити, що котел виготовляється для майбутнього функціонування на основі наявної різниці в показниках температури.

Отже, категорично протипоказано встановлювати пристрої з потужністю, що перевищує потреби ОС. Щоб рідина встигала нагріватися, необхідно дотримуватися мінімальної швидкості роботи насоса. Підвищення потужності допускається лише пропорційно аналогічного параметру котла.

3.Гідравліка

Даний вузол виконує обов’язки транспортування робочої рідини до панелей і радіаторів з оптимальною швидкістю. На підставі детально розроблених технічних умов здійснюється вибір і монтаж переходів трубопроводу з розрахованим діаметром, всіх елементів запірної арматури, груп безпеки, теплоізоляції.

4.Вимоги по електроспоживанню

Зазначені в паспорті електродного котла граничні межі споживання електрики обов’язкові для повноцінної роботи обладнання. При виявленні невідповідності проводки номінальній потужності пристрою, низької напруги і постійних стрибків у мережі потрібно негайно вжити заходи щодо усунення подібних проблем. Можна встановити нормалізатор струму, виконати заміну електроарматури.

Важливий нюанс – показники струму повинні бути однаковими для кожної фази, не допускається експлуатація з перекосами сили струму.

5.Приміщення

Теплоізоляція і технологія виготовлення елементів огорожі відносяться до головних вимог для експлуатації всіх систем з необхідними характеристиками в плані економічності. До цього переліку входять використані компоненти для запобігання втрат тепла, стан дверних і віконних прорізів, властивості стельового перекриття, перегородок і стін. Всі ці характеристики безпосередньо впливають на здатність максимально довго зберігати вироблене тепло. У непристосованому місці пристрій буде функціонувати з несприятливим для його стану високим навантаженням.

Енергоспоживання

Контроль температурного режиму здійснюється за допомогою термодатчиків. На певний час відбувається включення при сигналі про зниження рівня нагріву. Після досягнення потрібного рівня агрегат вимикається і переходить в стадію пасивного очікування.

Функціонування в циклічному режимі характерно для експлуатації будь-якої ОС, яка має два головні періоди:

  1. Проміжок активної діяльності передбачає процес освіти в приміщенні необхідної температури.
  2. Пасивний стан – час перебування в відключеному стані в період поступової втрати тепла.

Швидкість відновлення потрібного температурного балансу і параметри утримання тепла визначаються порівнянням співвідношення витраченого часу на виконання зазначених процесів. Оптимальна величина становить 1/3. Нормальним буде і показник 1/2. Прийнятною буде величина, рівна 1/1. А ось при показниках 2/3 часу призводить до великого споживання електроенергії і не дозволяє добитися економічності всього процесу.

Електродний котел споживає таку кількість електроенергії, яку вимагає через датчики система опалення для обігріву приміщення. Ніяких відхилень в більшу чи меншу сторону бути не може.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *