ЕЛЕКТРОДНИЙ КОТЕЛ – ЛІДЕР В ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННІ

Ефективність експлуатації електродного котла «ANOD» пояснюється важливою умовою – вимогою до показника опору води при температурі 15 ° С не більше, ніж 3 000 Ом. Це означає наявність певної кількості солей в складі теплоносія, адже спочатку подібні пристрої розроблялися для застосування з морською водою.

Експеримент з наповненням системи дистильованою водою закінчиться нульовим результатом. Відсутність електричної ланцюжка не дасть розпочатися процесу нагрівання.

В першу чергу варто виділити переваги електродних котлів:

 • компактні габарити в поєднанні з максимальною потужністю, що вигідно відрізняє дані моделі в порівнянні з іншими типами обладнання;
 • агрегат самостійно виконує підвищення тиску в контурі. При зниженому рівні теплоносія не виникає небезпеки аварій і поломок, що характерно для модифікацій з ТЕНами. Витік автоматично закінчується відключенням апарату, адже зникає зв’язуючий електроди електроланцюжок;
 • рівень ККД становить не менше 96%;
 • немає потреби в облаштуванні димаря;
 • стійкість до перепадів напруги в мережі – змінюються лише параметри потужності, а робота продовжиться без шкоди для обладнання. Котел може використовуватися в комплекті з кількома аналогічними пристроями, а також застосуються в якості додаткового джерела отримання теплової енергії;
 • якісне управління режимами температури під час роботи – наслідок мінімальної інертності. Автоматика дозволить дотримуватися заданих параметрів в приміщенні, що значно знижує нераціональні витрати споживання енергії.

Відповідність чинним нормативам в плані екологічної безпеки. Відсутній будь-яка негативний вплив на навколишнє середовище.

До відносних недоліків можна віднести:

 • підвищені вимоги до електролітичних показників теплоносія;
 • дозволяється експлуатація тільки зі змінним струмом, при роботі з постійним відбувається електроліз води;
 • щоб уникнути зростання споживання електрики, нагрів обмежений до 75 градусів;
 • як і для інших електричних приладів необхідна наявність заземлення;
 • перешкодою для процесу іонізації стає утворення накипу, що знижує потужність пристрою;
 • потреба в циркулярному насосі для ефективної роботи;
 • підвищені стандарти до якості опалювальних приладів.

Досить просте виконання монтажу дозволяє швидко встановити і почати експлуатацію котла, в конструкції якого передбачений захист від витоку електроструму.

Особливості комплектації електродного котла:

 1. Спеціальні патрубки для введення і виведення теплоносія.
 2. Корпус у вигляді цільної металевої труби з нанесенням шару термічно стійкою фарби для надійної електроізоляції.
 3. Виготовлення електродів зі спеціального сплаву, ізоляція якого здійснюється поліамідними муфтами.
 4. Оригінальна конструкція клем для подачі живлення на корпус і для заземлення.
 5. Всі місця роз’ємів додатково захищені гумовими прокладками.

Короткі терміни зміни параметрів температури теплоносія – гарантія низької інертності. Діє принцип вертикальної подачі нагрітої рідини по трубах в системах опалення відкритого типу за рахунок тиску в котлі та термічного розширення. Після охолодження в радіаторах вода повертається і починається повторний цикл.

У закритій системі застосовується варіант розміщення замикаючої арматури до введення в котел – на ділянці після розширювального бачка. При цьому будь-яка модель електродного агрегату монтується тільки у вертикальному положенні з використанням спеціального кріплення для фіксації до стіни.

Слід зазначити, що найбільш ідеальним способом вважається підключення в нову систему, яка піддається ретельній профілактиці шляхом промивання чистою водою. Подібна підготовка робиться в обов’язковому порядку і при установці в уже діючий контур.

Слід ретельно підходити до вибору радіаторів. Занадто дешевим виробам з вторинної сировини властива наявність значної кількості домішок, що підвищує омічний опір.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *