ОПАЛЕННЯ ЕЛЕКТРОДНИМИ КОТЛАМИ ВЕЛИКИХ ОБ’ЄКТІВ

Прилади з потужністю в діапазоні 2-36 кВт відповідають нормативам, встановленим для проточних електродних котлів, вимогам діючих стандартів енергозбереження, які в обов’язковому порядку враховуються на етапі проектування і подальшої експлуатації агрегатів в котельних і системах опалення всередині будівель.

Розрахунки проводяться з використанням даних про втрати тепла на об’єкті установки. Відмінність таких котлів від тенових модифікацій – споживання електрики на 30% менше аналогів завдяки параметрам ККД близько 98% і нелінійного споживання енергії.

Створені на основі електродних котлів модульні створюються у вигляді комплексної конструкції, до складу якої входять кілька котлів, блоки автоматизації, допоміжні вузли. Потужність подібного комплексу становить від 36 до 2500 кВт.

Залежно від місця монтажу установка має наступні параметри:

  • в суміжних і цокольних приміщеннях загальна теплопровідність 36-300 кВт;
  • при установці в окремому приміщенні або підвалі параметри обладнання 300-2500 кВт.

В останньому випадку є можливість облаштування системи гарячого водопостачання. При цьому технічні характеристики мають такі показники:

  1. Коефіцієнт корисної дії не менше 95%.
  2. Тиск робочого теплоносія не перевищує 0,3 МПа.
  3. Температура води від 55 до 65 ° С.
  4. Створюваний обладнанням рівень шуму – до 50 дБ.

Такі модульні установки, в яких використовуються електродні котли, повністю автономні в плані показників тиску системи і нагріву теплоносія. У них забезпечується заявлений рівень продуктивності при харчуванні від джерел електроенергії з напругою 380 В і промислової частоти 50 Гц. Сфера застосування устаткування:

  • сільськогосподарські і виробничі об’єкти з різними характеристиками вологості і висоти будівель;
  • промислові та громадські будівлі;
  • побутові, житлові, комунальні будівлі;
  • пункти обладнання систем опалення та подачі гарячої води.

Подібні установки не потребують постійного оперативного контролю в ручному режимі. Нормальне функціонування забезпечується наявністю автоматичного управління і вбудованим захистом, здатним зупинити котел з миттєвим оприлюдненням на пульт управління.

За своїми габаритами модулі дуже компактні, що робить установку досить простою. Монтаж в техприміщеннях і підвалах не потребує будь-якого переоснащення, що значно скорочує фінансові витрати. Все допоміжне обладнання також розташовується в цьому приміщенні. Електродні котли в модулях можуть експлуатуватися вночі з акумуляторними батареями і приладами багатотарифного обліку електроенергії.

Раціональний розподіл навантаження протягом доби стане в нагоді для збалансованого витрачання електроенергії. Ємкості батарей заряджаються в години найвигіднішого тарифу.

Устаткування відповідає всім нормативам наказу Держспоживстандарту №12 від 21.01.2011 в частині вимог ГОСТ-Н 7211: 2011, який базується на підставі розпорядження Кабінету Міністрів №502_р від 28.09.2006.

У переліку Державної програми з енергоефективності модулі з електродними котлами відносяться до пріоритетних технологій, які передбачено розпочати широко використовувати до 2030 року.

Електродний котел – більше плюсів чи мінусів?

Основним критерієм вибору твердопаливного або електродного обладнання буде бажання не залежати від примх постачальників газу або неможливість приєднання об’єкта до центральній газової магістралі. За собівартістю, розрахованої експертною групою для 1 Гкал, для будівель соціально-побутової сфери застосування модульних установок гарантує показники в діапазоні 296-420 грн. / Гкал при діючих тарифах на електрику.

А ось газові агрегати по аналогічним підрахунками виробляють тепло за ціною 940-1360 грн. / Гкал.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *