ПІДБІР ПОТУЖНОСТІ КОТЛА

Система опалення буде відповідати певним параметрам приміщення та стане максимально збалансованою тільки після ретельного виконання необхідних розрахунків обладнання.

Щоб відповісти на питання як вибрати котел для будинку не варто шукати найбільш прості способи, які дають велику похибку. Важливо брати до уваги не тільки площу внутрішнього простору, а й інші фактори.

Сучасні моделі подібних агрегатів купуються з урахуванням таких критеріїв:

 1. Номінальна квадратура вашої квартири чи будинку. При цьому для приміщень з висотою стелі більше 3-х метрів вибір робиться за показниками кубічних метрів.
 2. Підібрати потужність електродного котла треба і по обʼєму води в опалювальній системі. Нагрівання великої кількості неможливе при малопотужному обладнанні.
 3. Параметри агрегату підбираються відповідно до характеристик тепловіддачі батареї, яка залежить в основному від матеріалу виготовлення.

Останній показник рекомендується використовувати в якості головного критерія всіх попередніх розрахунків.

Залежність потужності електрокотла від квадратури

В минулому подібна методика вважалася цілком достатньою. Приблизна потреба для 1м2 в 100-120 Вт множилась на площу приміщення, і на цьому все закінчувалося. Дуже часто в результаті споживач отримував нераціональні затрати споживання електроенергії або просто не одержував потрібної температури теплоносія.

Підрахунок виконувався по формулі, в яку входили такі показники:

 • кількість опалюваних в приміщенні квадратних метрів;
 • регіональний коефіцієнт потужності.

Після множення цих двох параметрів отримуємо добуток у ватах. Для переводу одержаного числа в кіловати ділимо його на десять. Такий підхід завжди був приблизним і умовним.

Практика показує, що навіть розміщення досить потужного нагрівача не гарантує нормального підігріву будинку. Грамотний розрахунок потужності електричного котла обовʼязково відбувається з урахуванням ряду інших критеріїв.

Обʼєм води в системі

Кількість теплоносія обумовлює потужність агрегату. Для електричних моделей прийнятним вважається показник для 1 кВт потужності в 11 літрів.

Прикладом може бути система з обʼємом у 200 л, для якої необхідний монтаж електричного котла з параметрами в 19 кВт.

Матеріал виготовлення батарей

Як правильно підібрати котел по характеристикам тепловіддачі для одного ребра? Для виконання розрахунку потрібна інформація про середні показники батарей певного виду:

 • чавунні зразки мають цю величину для одного ребра 110 ват;
 • вироби біметалічного типу – 160 ват;
 • алюмінієві конструкції – 190 ват;
 • сталеві модифікації – тепловіддача на 1 метр в 1,4 кВт;
 • вибір регістрів робиться за показниками на 10 м2 рівними 1 кВт.

Купівля 5-кіловатного котла необхідна для прикладу установки системи з чавунними батареями з 40 ребрами. Розрахункова тепловіддача в цьому випадку становить 40х0,11 кВт=4,4 кВт.

Залежність від втрат тепла

Щоб вибрати електродний котел с потрібними показниками потужності, необхідно враховувати показники тепловтрати в приміщенні.

Для важливо визначитися з головними критеріями:

 • матеріал виготовлення перекриття та стін;
 • площа та товщина перекриття стелі та полу, стінових конструкцій;
 • квадратура вікон і кількість камер в склопакетах.

Обчислена за допомогою спеціальних таблиць теплопровідність кожного матеріалу допоможе визначити теплостійкість будівлі.

Отримана інформація потрібна для виконання підрахунку загальних втрат. Дельта температур за межами приміщення та всередині перемножуються на площу. Результат ділиться на тепловий опір. Все складові беруться згідно с показниками для найбільш холодного періоду. Такий підхід є найточнішим и допомагає визначитися з вибором обладнання для створення в будинку комфортних умов проживання.

Додаткові фактори

Потужність підбирається також під визначену рідину, яка використовується в системі, а також, беручи до уваги схему розводки труб. Наприклад, змонтований в контурі теплоакумулятор с певною кількістю наявної в ньому води, потребує додаткових затрат для обігріву.

Характеристики теплоносія також приймаються до уваги в процесі вибору обладнання. Якщо взяти антифриз, то його теплопровідність в порівнянні з водою нижча приблизно на 15%.

Науково-виробнича компанія ANOD пропонує великий асортимент обладнання для установки в вашому будинку або квартирі. Кваліфіковані менеджери допоможуть клієнтам вирішити проблему, як вибрати електрокотел для будь-якого обʼєкту и забезпечити максимальну ефективність в роботі опалювальної системи.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *