ПОРІВНЯННЯ РОБОТИ ТЕНОВИХ ТА ЕЛЕКТРОДНИХ КОТЛІВ

Питання економії споживання енергоресурсів і скорочення витрат на оплату комунальних послуг хвилюють всіх споживачів. Сучасні технології та обладнання повинні не тільки підвищувати комфортність проживання, але й максимально відповідати вимогам по енергозбереженню.

Встановлена в квартирі або будинку система опалення електродними котлами буде оптимальним вирішенням цієї проблеми.

Автономний підігрів приміщення та гаряче водозабезпечення швидко завоювали прихильність власників нерухомості. Головним компонентом подібної системи стає пристрій для генерації тепла с його наступною передачею теплоносію – опалювальному котлу.

Види та особливості котлів

Найбільш затребувані на ринку продажу електродні та тенові модифікації. Відмінності між ними спостерігаються в параметрах потужності та автоматики, внутрішньому устрої, способі нагрівання води. Для певного виду є суттєва різниця якісних показників за потребою в електричній енергії та площі, яка обігрівається.

Сучасний електричний електродний котел представляє собою пристрій, в якому вироблене в процесі передачі току від одного електрода до іншого тепло використовується для підвищення температури води. Основний принцип подібної роботи – нагрівання відбувається без потреби в своєрідному посереднику, в якості якого зазвичай застосовуються тени.

При цьому відсутнє явище електролізу завдяки постійній зміні аноду та катоду, узгодженому з частотою електромережі.

Трубчаті нагрівачі використовуються в котлах з теновою конструкцією.

Швидкість нагрівання в порівнянні двох видів до конкретної точки добре ілюструє наступна таблиця:

Закон Джоуля-Ленца визначається класичною формулою Q = CJ2Rt, яка допомагає розрахувати в калоріях виділеної при проходженні між двома електродами кількості тепла.

Електричний еквівалент С, який для води дорівнює 0,24 кал/джоуль, перемножується на параметри сили струму J, показники опору рідини R, витраченого на проходження струму часу t.

В подібних пристроях для процесу нагрівання характерним є стабільне зменшення опору, що обумовлює пропорційний ріст теплопровідності. Одночасно зростає і потужність обладнання. Якісний електродний котел виконує набір потужності и постачання тепла в повільному, плавному режимі.

Споживана потужність розраховується в кв/год и повністю залежить від встановленої споживачем температури та загального об᾽єму води в робочій системі. При підключенні агрегату використовується номінальна потужність в межах 40-60%, а потрібні показники досягаються швидше в порівнянні з ТЕНами майже в 4 рази.

Принципові засади роботи тенових модифікацій засновані на фіксованій потужності, яка не залежить від температури рідини. Навіть використання стовідсотково чистого теплоносія не прискорює процедуру нагрівання. Негативний нюанс – завжди споживається максимальна потужність, котра на 50% вища аналогічних показників на стартовому етапі електродних моделей.

Середні числа споживання електроенергії для обох типів обладнання можна побачити в порівняльній таблиці.

Електродні котли опалення Тенові котли опалення
Потужність котла Площа
обігріву
Споживання
кВ / год
Потужність котла Площа
обігріву
Споживання
кВ / год
3 кВт (1фаза) 50 м2 0,5 – 0,7 3 кВт (1фаза) 30 м2 1,1 – 1,4
5 кВт (1фаза) 80 м2 0,9 – 1,2 5 кВт (1фаза) 50 м2 1,6 – 2,1
9 кВт (3фази) 120 м2 1,8 – 2,3 9 кВт (3фази) 90 м2 3,0 – 3,9
25 кВт (3фази) 350 м2 4,5 – 5,5 25 кВт (3фази) 240 м2 8,5 – 10,1

 

Пари цьому варто відмітити ідентичну ситуацію і для одно-, і для трьохфазних типів обладнання.

Наведені обчислення демонструють протилежні в плані споживання результати при тотожних характеристиках потужності. Для вихідних даних – температура +20°С та висоті стелі 2,5 м, взятих для проведення аналізу, витрата електрики ТЕНом в 2 рази більша на однакову площу. Якщо витрати рівні, то електродний електрокотел для приватного будинку нагріє площу на 30% більшу.

Експлуатаційний ресурс тенових конструкцій визначається виробниками в 3-5 років. Але при значній інтенсивності роботи, низькій якості матеріалу корпусу та води в системі навіть такий показник рідко витримується. Через утворення накипу трубчаті елементи приклеюються до корпусу, що робить неможливим їх демонтаж та ремонт. Використання в електродних зразках автоматики КРОС навіть при появі накипу дозволяє агрегату працювати далі с певною втратою потужності.

Для ТЕНів випадкове включення без води відразу призводить до миттєвого перегорання. А ось для електродів подібна проблема просто не існує, що дає додаткові плюси в плані забезпечення пожарної безпеки.

Підсумки

Економний електрокотел електродної конструкції має безперечні переваги в порівнянні с іншими видами обладнання:

  1. Компактні розміри полегшують монтажні роботи.
  2. Більш вигідна вартість.
  3. Тривалі терміни служби.
  4. Мінімальні витрати електроенергії.
  5. За умови ідентичної потужності обігрівають значно більшу площу.
  6. Відмінні показники ККД.
  7. Відпадає необхідність узгодження з установами Обленерго.
  8. Безшумність роботи та пожежна безпека.

Науково-виробнича компанія АНОД пропонує великий вибір обладнання, щоб опалення будинку електродним котлом стало більш економним, а умови проживання максимально комфортними.

Звертайтесь до наших менеджерів в будь-який зручний для вас час з приводу питань технічного плану і деталей оформлення замовлення та купівлі якісного обладнання!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *