УКРАЇНЦІ МАСОВО ПЕРЕХОДЯТЬ НА ЕЛЕКТРИЧНЕ ОПАЛЕННЯ!

Статистика соціологічних опитувань міського населення в нашій державі свідчить про бажання громадян самостійно керувати температурним режимом у власному помешканні, щоб мати можливість корегувати витрати на обігрів приватного будинку, котеджу, дачі, квартири. Встановлене газове опалення стає все більш дорогим задоволенням у порівнянні з іншими варіантами обладнання.

Проведені дослідження шляхом анонімного опитування допомогли дати чітке уявлення про відношення мешканців населених пунктів з населенням більше 50 000 чоловік до встановлення електроопалення в багатоквартирних будинках, які підключені до центральних мереж.

Більшість респондентів навіть за наявності вертикального способу розведення центрального опалення позитивно оцінюють ідею переходу на автономні системи. Крім того, значна частина тих, хто відповів на запитання анкети, бажають в найближчій перспективі скористуватися подібною можливістю.

При відсутності технічних перешкод 58% готові виконати монтаж системи економічного опалення квартири.

Головними чинниками такого рішення частіше всього називаються скорочення витрат на обігрів приміщення і доступ для спостереження за споживанням теплоносія. Власник самостійно встановлює потрібну температуру завдяки простому контролю за подачею тепла. Такі причини для встановлення індивідуального опалення озвучили відповідно 49 и 45% респондентів.

Якщо б постало питання вибору між різними типами обігріву на день проведеного опитування, то абсолютна більшість, а це 82 відсотки, схиляються до розміщення в приватному будинку або квартирі автономної системи. З цієї кількості дві третини висловили повну готовність інвестувати подібний проект при його вартості в межах 10-25 тисяч гривень.

Труднощі з фінансуванням потенційно могли б виникнути лише у 5%.

Головними перевагами індивідуального опалення споживачі за підсумками опитування вважають:

  • 41% – регулювання обʼєму використання тепла та відповідно і температури;
  • 33% – висловлюються сподівання на більш сприйнятливі тарифи;
  • незалежність від умов постачальника та дій сусідів – 18%.

Як зазначено в звіті організаторів дослідження, такі тенденції відображають настрої і в інших регіонах України.

Відмінності мають місце лише в столиці країни. На відміну від загальної тенденціє кияни висловлюють значне більше незадоволення роботою центральних мереж та висловлюють значний скепсис щодо можливості встановлення електродного опалення. А ось на рівні власників будинків значно більше тих, хто вибрав або збирається в найближчий час перейти на користування автономною системою.

Порівняння витрат на обігрів приміщень між різними типами обладнання

Розглянемо на конкретних приладах раціональність в фінансовому плані роботи газового котла опалення і сучасного електродного пристрою «ANOD».

Якщо взяти середній ККД газового обладнання за 70%, то в середньому за опалювальний період власник використовує близько 3000 м3.

В приміщенні з висотою стелі до 3-х метрів для обігріву 1м2 потрібно від 12 до 15 кВт. Розрахунок зроблений для підтримки температури на рівні 21 градусу за умови середньої температури надворі в зимовий період біля середньостатистичних -5°С. Таким чином легко розрахувати мінімальну потребу електроенергії – 12 * 100 = 1200 кВт/місяць. А найбільше значення складе 1500 кВт.

Діючі розцінки для всіх категорій споживачів, які мешкають в багатоквартирних та приватних будинках, включаючи абонентів із сільської місцевості, складає 1,68 грн за кВт, при цьому за перші 100 кіловат сплачується 90 копійок. А встановлення двозонного лічильника дозволяє в нічний час розраховуватись по тарифу в 0,84 грн.

Приблизна вартість газу за 1 кубометр буде 8,6 грн. При споживанні газу на опалення квартири в обʼємі 3000 кубів доведеться витратити за 6 місяців 25 800 гривень.

Давайте подивимось на доцільність використання електродного котла опалення.

Монтаж пристрою «ANOD» обумовить витрати на рівні 9 000 кВт. С двозонним лічильником тариф за електроенергію складе в середньому 1,27 грн., що визначає суму за сезон 11 430 гривень.

Зрозуміло, що використання газового обладнання коштує споживачам значно дорожче и є економічно недоцільним!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *