топ 10 отопительных систем

ТОП 10 систем опалення для будинку та квартири

Знайомство з різноманітними способами опалення житлових, офісних та громадських об’єктів дозволяє визначитися з переліком ТОП систем для організації економічного та комфортного обігріву.


1.Електричний котел – автономність експлуатації і проста робота
При наявності досить надійної проводки ніяких проблем з установкою та використанням подібного пристрою не існує. Купити котел АНОД рекомендують фахівці після знайомства з унікальними характеристиками цього пристрою, що працює в автономному режимі та автоматично підтримує необхідний мікроклімат у вашому будинку.

Стовідсоткова безпека, оптимальний рівень продуктивності, компактність обладнання поєднуються з наступними плюсами:

 • електродний котел не вимагає особливого обслуговування і самостійно підтримує параметри температури, що створює комфорт для власника;
 • відсутність потреби в окремій зоні для установки, димарі та вентиляції значно спрощує виконання монтажу. Початок роботи полягає в звичайному підключенні до мережі.
 • немає обмежень за показниками площі для обігріву в складі, офісі або житловому будинку. Для кожного випадку легко вибрати відповідну модель.

До позитивних моментів також відносяться максимальна екологічність, відсутність виділення продуктів згоряння та неприємних запахів. Електрокотел займає дуже мало місця і візуально вдало виглядає в інтер’єрі приміщення.

Зверніть увагу! Придбання двоконтурної моделі буде ідеальним способом вирішення проблеми з гарячим теплопостачанням.

2.Електрична і водяна тепла підлога – оригінальна новинка
У порівнянні з застарілими системами такий варіант значно краще за характеристиками довговічності, безпеки й відповідності критеріям економічності. Рішення купити електрокотел для теплої підлоги буде гарним вибором завдяки таким моментам:

 • швидке нагрівання поверхні підлогового покриття до необхідного рівня – гарантія комфортного мікроклімату в приміщенні;
 • відсутність складних елементів в конструкції робить монтаж максимально простим;
 • для запуску досить виконати включення в мережу.

Економічність можна наочно побачити в рахунках за використану енергію.

3.Теплові насоси – альтернативний спосіб опалення

Устаткування для перетворення теплової природної енергії в ресурс для обігріву будинку або офісу. Можливий варіант зворотного застосування влітку для охолодження повітря в приміщеннях.

Головні переваги – незначні витрати на експлуатацію, високі характеристики комфортабельності, великий термін безаварійної роботи.

Дещо менша ефективність в зимовий час вимагає наявності додаткового джерела тепла. Таким пристроєм буде електродний котел для підключення в періоди критичного похолодання.

4.Твердопаливні котли – універсальне обладнання
Агрегати виглядають у вигляді сталевих або чавунних виробів зі спеціальними камерами згоряння. Можуть працювати для обігріву великого простору на дровах, пеллетах, гранулах та вугіллі.

У виробничих цехах при використанні різних відходів раціональніше встановлювати одноконтурні конструкції. У приватних будинках та офісах гаряче водопостачання забезпечать двоконтурні модифікації.

Головні переваги твердопаливних агрегатів:

 1. В якості сировини застосовуються поновлювані ресурси.
 2. Мінімальні витрати на обслуговування і експлуатацію.

Котли на твердому паливі особливо актуальні в місцях з утрудненим доступом до електромереж та зонах з великими ресурсами відходів деревини і дешевого вугілля.

5.Газові котли – ефективне обладнання

Вибір між підлоговими і настінними зразками робиться з урахуванням площі приватного будинку або квартири. Практично всі моделі відрізняються простим управлінням, здатністю добре здійснювати віддачу теплової енергії та можливістю легко обігріти приміщення з великою площею.

Переваги газових пристроїв – довговічність використання та комфорт при досягненні необхідних параметрів мікроклімату на будь-якому об’єкті.

Маючи високий ККД, дане обладнання потребує облаштування коаксіального димоходу для відводу продуктів згоряння. В цьому плані вигідніше купити електродний котел з оптимальними показниками безпеки експлуатації.

6.Керамічні панелі – мобільність і гарний зовнішній вигляд

Основні варіанти застосування – в якості додаткового теплового ресурсу або як самостійне джерело обігріву. Панелі з кераміки мають кілька позитивних моментів:

 • зручність робочого процесу обумовлено простою конструкцією –термостат і 2 кнопки для активації ТЕНу та панелі. Можна в залежності від побажань власника встановити прилад на половинну або повну потужність;
 • високий рівень коефіцієнта корисної дії сприяє економному витрачанню електрики;
 • відсутність контакту нагрівача з киснем виключає сушку повітря.

Особливо слід виділити унікальне поєднання трьох способів виконання обігріву – подачу тепла від гарячого каменю, наявність інфрачервоного випромінювання і природну конвекцію.

7.Електроконвектори – додаткове обладнання

Недорогі і прості у використанні прилади користуються заслуженою популярністю на споживчому ринку. Не важко буде розмістити пристрій на стіні або встановити в будь-якому місці приміщення на спеціальних ніжках.

До переваг слід віднести:

 • надійний захист від потрапляння крапель води та сторонніх часток робить такі вироби безпечними;
 • для запуску в роботу досить включення в розетку;
 • ціна найбільш доступна в порівнянні з іншими типами опалювального обладнання;
 • всього 20-30 хвилин знадобитися для досягнення комфортних показників температури.

Наявність датчика руху забезпечує автоматичне відключення в порожній кімнаті, що сприяє економії енергії.

8.Інфрачервоні моделі – ефективне опалення

Використання тільки найбільш довгих хвиль абсолютно безпечно для людини та виключає ймовірність опіків при зіткненні зі шкірним покривом. Природа утвореної приладом теплової енергії схожа на кшталт сонячних променів.

Такі пристрої мають ряд плюсів:

 • відмінна мобільність та простий монтаж;
 • виключається пересушування повітря;
 • відбувається нагрів предметів, а не повітряного середовища;
 • економічність при витрачанні електрики.

Інфрачервоні зразки відповідають найсуворішим нормам пожежної безпеки.

9.Тепловентилятори – швидкий обігрів

Подібні модифікації особливо актуальні в якості елементів додаткового обігріву. Відрізняються здатністю оперативно впоратися з набором необхідного режиму в приміщенні, недорогою вартістю та розподілом повітряного потоку одночасно в чотирьох напрямках.

Застосування тепловентилятора часто потрібне для підвищення параметрів енергоефективності наявної системи.

10.Обогрівачі теплоакумуляційного типу – економічність споживання електроенергії

При наявності в будинку двозонного лічильника такий вибір допоможе основну роботу виконувати вночі з накопиченням енергії для подальшого застосування в денний час. Ідеально виконана термоізоляція дозволяє теплоємному серцевику накопичувати вночі теплову енергію.

Такі прилади не видають при роботі шум, не знищують в приміщенні кисень, сприяють створенню максимально комфортного мікроклімату.

Огляд усіх видів систем дозволяє зробити висновок – купити електрокотел для будинку або квартири буде найбільш вигідним способом економічного та зручного опалення.