электродное отопление частного дома

Електродний котел для опалення приватного будинку

Нові моделі приладів для установки в системах обігріву житлових будинків, які функціонують за способом іонізації рідин, мають ряд переваг в порівнянні з застарілими пристроями, де використовуються нагрівальні елементи. Все більше споживачів віддають перевагу купити котел з його високими показниками ККД, швидким набором потрібної температури, економним витрачанням енергії.


Продумана система автономного нагрівання з наявністю трубопроводу, радіаторів, запірних комплектуючих, насосів забезпечить комфортні умови проживання в вашому домі.

Особливості робочого процесу

Якісно виконаний електродний котел буде найбільш раціональним вибором в місцях з відсутністю газових магістралей, високою вартістю і дефіцитом твердого палива, складнощами з покупкою та безпечним зберіганням солярки.

Сучасні моделі цього пристрою мають пряму дію, коли немає необхідності в комплектації додатковими елементами. Важливий нюанс – теплоносій по своїй суті виконує роль одного з елементів електричного кола, що виключає ймовірність так званого «сухого ходу». При витоку рідини, агрегат не працює завдяки автоматичному відключенню.

Види обладнання

Перед покупкою слід враховувати такі моменти, як сумісність агрегату з системами автоматики та ціна електродного котла для будинку. Слід також передбачити достатній рівень потужності для обігріву наявної в приміщенні площі.

Класифікація робиться за кількома ознаками.

Кількість контурів

Найбільш поширений варіант виконання – це одноконтурна конструкція з подачею рідини по трубопроводу до кожного окремої батареї, в яких відбувається віддача енергії. Далі по закільцьованому маршруту теплоносій транспортується по регістрах до точки нагрівання. Подібний метод застосовується виключно для завдань з обігріву житла.

Додаткову подачу для системи ГВЗ забезпечує двоконтурний котел. При цьому живлення може здійснюватися від одно- або трифазної мережі. Під’єднані до колектора контури роздають тепло за окремими напрямами.

Фазність

Пристрої, що працюють від мережі в 380 В, відрізняються споживанням оптимального обсягу електроенергії при параметрах нагріву від + 75 °. Трифазні електродні котли мають потужність від 9 кВт, показник якої має зворотну пропорційність щодо опору теплоносія.

Моделі однофазного виконання ідеально підходять для будівель з відносно невеликою площею в межах 40-120 м2. Розібратися з видом живлення найкраще зможе професійний електрик, виходячи з підведення певного числа проводів в розподільний щиток.

Потужність

Цей параметр змінюється в процесі роботи відповідно до температури води. Іноді доводиться стикатися з ситуацією браку потужності при запуску обладнання в зимовий час.

Потужність електродного котла для приватного будинку варіюється від 2 до 36 кВт. Спрощені моделі не мають опції ступінчастою або плавного регулювання. Щоб уникнути проблем з перепадами напруги при включенні краще купувати сучасні зразки з наявністю всіх необхідних функцій.

Розподіл теплоносія

Основні варіанти облаштування магістралей, в яких встановлюються енергозберігаючі котли – це системи закритого та відкритого типу. У більш поширеної закритої використовується помпа і розширювальний бачок. Група безпеки у вигляді запобіжного та повітряного клапанів, а також манометра розташовується у верхній точці магістралі. Обов’язкова умова – вертикальна установка котла з надійним кріпленням до поверхні стіни.

У відкритій системі всі контролюючі та запірні вузли монтуються за розширювальним бачком. Ніяких замикаючих елементів не повинно бути на всьому протязі ділянки між компенсаторною ємністю і котлом.

Головні переваги

Нова технологія із застосуванням електродного підігріву вирішує проблему оперативної передачі тепла, що особливо актуально в порівнянні з ТЕНовими модифікаціями.

Електродні котли володіють наступними позитивними характеристиками:

  • параметри коефіцієнта корисної дії знаходяться на рівні 98%;
  • відпадає потреба у відведенні відпрацьованих газів та інших продуктів згоряння;
  • висока потужність поєднується з компактними габаритами обладнання;
  • повністю виключається потенційна загроза аварії при відсутності в системі води;
  • абсолютна безпека при різких скачках напруги в мережі живлення.

Слід брати до уваги суттєві вимоги до якості використовуваного теплоносія і робочих показників мережі. Обов’язково слід передбачити заземлення корпусу для гарантії безпеки експлуатації.

Економічність енергозберігаючого агрегату

Хороші показники теплопередачі від електродних котлів Анод мають всі типи батареї, виготовлені з як біметалевих сплавів так і спеціальних марок сталі.

Уникнути непродуктивних втрат енергії допомагає правильний підбір діаметра ділянок трубопроводу та деталей з’єднання. Слід ретельно визначитися з потужністю встановлюваного для нагнітання насосу.

На думку кваліфікованих експертів та враховуючи відгуки споживачів ідеальний вибір – це електродні котли АНОД з оптимальним співвідношенням розумної ціни і якості продукції.