Опалювальний сезон 2021

Опалювальний сезон 2021

Напередодні приходу зими більшість українців перебувають в стані стресу через початок періоду щомісячних величезних витрат на обігрів своїх будинків та квартир. Чому в цій ситуації багато споживачів вважають за краще купити електродні котли в якості єдиної альтернативи дорогому газовому і твердопаливному обладнанню? У нашій статті постараємося відповісти на це питання в максимально доступній формі.

Постійне зростання тарифів на традиційні джерела енергії

Перед початком опалювального сезону 2021 року на найвищому рівні був анонсований повний перехід на ринкову систему ціноутворення. Незважаючи на те, що газ та запаси вугілля для теплогенеруючих підприємств закуповувалися в літню пору по найбільш низькій вартості, заяву високопоставлених чиновників можна трактувати однозначно, як підготовку до чергового зростання тарифів.

І вже в грудні та січні кубічний метр газу подорожчав в різних регіонах від 30 до 60%. При цьому нас готують до того, що подібна тенденція буде продовжуватися і надалі. За розрахунками аналітиків після тимчасового обмеження стелі вартості, введеного всього на два місяці, ціна кубометра блакитного палива може злетіти до 12 гривень і вище.

Особливо неприємним стає постійна непередбачуваність на ринку енергоресурсів, яка не дозволяє побутовим споживачам чітко спланувати свій сімейний бюджет, а підприємцям отримати об’єктивну картину витрат на ведення бізнесу.

Непрозорі правила гри на енергоринку – сумна особливість опалювального сезону цього року.

Електродні котли нового покоління багато в чому допомагають позбутися від тарифного свавілля з боку приватних компаній та державних структур. А монопольне панування облгазів в кожному окремо взятому регіоні виключає будь-які спроби позбутися від такого специфічного методу поставки енергії. Все це пояснює, чому відбувається масовий перехід на електричне опалення.

Аналіз установки різних систем для обігріву в 2021 році дозволяє об’єктивно побачити їх недоліки.

Мінуси популярних видів обладнання

З урахуванням цінової політики, особливостей монтажу, зручності експлуатації та характеристик споживання енергоресурсів найбільш відомі системи мають такі вади:

 1. Теплові насоси вимагають великих початкових фінансових вкладень та споживають багато електрики.
 2. Твердопаливні агрегати потребують постійного ретельного догляду, а також спеціально обладнаних місць для котельні та зберігання палива.
 3. Газове обладнання – це дорога установка і можливість підключення тільки в місцях, куди підведені централізовані магістралі.
 4. Керамічні панелі відносяться до масивних та тендітних конструкцій, а також мають великі габарити.
 5. Електроконвектори сушать повітря.

Тому ідеальним вибором стає рішення купити електричний котел з його оптимальними показниками компактності, економічності та здатності підтримувати комфортний мікроклімат в будь-якому приміщенні.

Порівняння витрат газової та електричної системи опалення в приватному будинку в 2021 році

Виконаємо стандартні обчислення, виходячи з реалій поточного сезону, для звичайного житлового будівництва площею в 100 кв. м. Які цифри вийдуть в сумі за 200 днів опалювального періоду при користуванні газом і енергозберігаючим електродним котлом АНОД.

Коефіцієнт корисної дії газового пристрою знаходиться на рівні 70%, що означає витрату палива за все зазначений час 3682 м3. Навіть мінімальна розцінка за одиницю обсягу в 6,99 грн. означає фінансові витрати в 25 256 грн.

А ось ККД електродного котла в 98% при потужності в 5 кВт при 8-и годинній роботі в добу споживає за аналогічний термін 8000 кВт. При вартості за одиницю енергії 1,69 грн. споживач сплатить 13 520 грн.

Важливо враховувати і значно меншу ціну іонного котла.

Головні переваги електричного опалення

Незаперечні плюси систем з електродними котлами відзначають і професійні експерти, і пересічні користувачі в своїх відгуках:

 • практично всі моделі відносяться до недорогого цінового сегменту та доступні всім категоріям споживачів;
 • конструкція подібного агрегату відрізняється максимальною простотою і безпекою в процесі роботи;
 • ККД набагато вище, ніж у аналогічних пристроїв, що працюють на інших видах палива;
 • для монтажу не потрібно займатися ходінням по різним інстанціям для отримання дозвільної документації. Досить передбачити відповідність потужності агрегату виділеному вам ліміту на потужність споживаної електроенергії;
 • немає будь-яких обмежень щодо вибору місця розташування обладнання;
 • компактні габарити значно полегшують монтажні операції;
 • можливість за рахунок застосування автоматичного управління домогтися зменшення виставлених в рахунках сум на оплату;
 • відповідність найсуворішим нормативам екологічної безпеки через відсутність викидів в навколишнє середовище продуктів згоряння.

Всі наведені аргументи роблять вибір електричного котла виправданим рішенням.

Важливий нюанс – домогтися ще більшої економії допоможе наявність в будинку або квартирі двозонного лічильника.

Використання обладнання по максимуму в нічний час скоротить ваші витрати майже в два рази.

У новому опалювальному сезоні на українському ринку з’явилася унікальна розробка фахівців НВО АНОД – котли з можливістю дистанційного керування. Оригінальна модель дозволяє споживати теплові ресурси в найбільш економному режимі за рахунок ретельного контролю за функціонуванням системи.

Навіть на значній відстані від свого будинку можна задавати найбільш раціональний температурний режим або при необхідності відключати котел.

З таким високотехнологічним пристроєм ваші фінансові витрати в опалювальному сезоні 2021 не будуть такими обтяжливими, як раніше.