АВТОМАТИКА АНОД ДИДЖИТАЛ 1

7000 

Категорія:

Опис

Інноваційна автоматика AnodDigital – 1 – це мікропроцесорне обладнання із значним діапазоном функціональних можливостей, яка має вихід живлення електричного котла напівпровідникового типу, та укомплектована спеціальними реле для роботи контролерів, електроклапанів та здійснення підключення насосів.

На зручний для огляду дисплей виводяться всі наявні робочі параметри системи, встановлені споживачем. Пристрій забезпечує функціонування електродного котла Anod без потреби в налаштуванні по воді.

Всі дії з корегування основних показників легко провадяться тумблером.

Регулюючий контролер створений для повної автоматизації систем гарячого водопостачання та опалення в побутових умовах та на промислових об’єктах, а також закладах торгівлі, офісах, громадських приміщеннях.

Пристрій здатен одночасно виконувати управління:

 • парою котлів, зазвичай, це одна з модифікацій Анод та газовий агрегат. Для керування призначений ввід управління;
 • насосами або електроклапанами, якщо мова йде про дві системи циркуляції теплоносія, кожна з яких має власну температуру;
 • поточними сигналами, що надходять від двох температурних датчиків;
 • командами, які відправляє добовий таймер, облаштований годинником реального часу;
 • сигналами, направленими зовнішніми пристроями – дистанційним керуванням з використанням Wi-Fi кімнатним реостатом;
 • показниками цифрового амперметру;
 • командами контролера параметрів мережевої напруги;
 • сигналами мікропроцесора, який функціонує в режимі дотримання введених власником налаштувань.

Автоматика Anod укомплектована такими основними вузлами та блоками – мікроконтролер з функціями управління, 5 контролерів зі спеціальними обов’язками, амперметр цифрового виконання, таймер з опцією управління наявними реле живлення.

Заборона на здійснення роботи системи з електродним котлом при певних умовах покладена на контролер напруги мережі – небезпечними вважаються показники напруги менше 150 В та ідентичні параметри, що перевищують позначку 270 В. Автоматичне відновлення роботи відбувається відразу після того, як напруга повертається до безпечної межі.

Аналогічний пристрій визначення сили струму потрібен для обмеження та стабілізації граничної сили струму близько 14 ампер. Це дозволить за будь-яких обставин утримувати характеристики струму на котлі Анод на рівні встановленої величини. Споживач може не хвилюватися через потенційну небезпеку змін електропровідності теплоносія та коливань в мережі постачання енергії.

Основним на табло автоматики Anod Digital вважається зображення регулювання в режимі реального часу. Також дуже важливим є гарантований захист від потенційної загрози короткого замкнення. В цьому випадку миттєво провадиться блокування роботи електродного котла з автоматичним включенням через 5 секунд.

Завдання переключення, зупинки та запуску агрегатів, вимкнення та включення системи згідно введеної програми в добовому вимірі покладені на таймер. Прикладом може стати робота системи з найбільшим навантаженням в час мінімального нічного тарифу на електрику. Електродний котел АНОД збільшує за умовами програми температуру в приміщенні з 23:00 до 7:00, а потім провадиться зміна на більш економічне споживання.

Спеціальний контролер відслідковує показники температурного датчика першої систем та позначається як Dt1. Він призначений для своєчасного припинення роботи котла та насоса №1 після підйому температури до зазначеного рівня через запрограмований проміжок часу. Важливий нюанс – якщо зовнішні прилади керування надсилають команду «Нагрів», показники Dt1 в жодному випадку не можуть перевищувати встановленої величини.

Якщо показники температури наближаються до нижньої межі, спочатку спостерігається блокування Насосу 1 та, через визначений власником проміжок часу, повторне включення електричного котла. Паралельно з таким процесом проходить переключення реле керування другого котла.

Автоматичний режим експлуатації електродних агрегатів Anod відбувається в ситуації з відсутністю в системі другого котла. Контролер Dt2 має властивість першочергового надсилання команд над іншими сигналами управління за винятком аналогічних пристроїв для корегування напругою електродного котла та силою струму опалювальної системи.

В залежності від встановлених споживачем налаштувань Dt2 регулює роботу насосу №2 та котла, газового агрегату, елементів першої системи, оперативно переключає напрямок руху теплоносія між різними контурами.
При критичному наближенні показників нагріву до верхньої межі за допомогою контролера провадиться комутація навантаження з наданням переваги елементам керування.
Аналогічні пріоритети контролер отримує при значному зниженні температури.
Для такого приладу не буде проблематичним виконувати керування опалювальною системою з використанням різноманітних пристроїв, починаючи від стандартного вимикача и закінчуючи комп’ютером «Розумний будинок». Взаємне використання автоматики Anod Digital з іншими керуючими приладами не має обмежень щодо їх кількості.
Передача наказу «Нагрів» відбувається за рахунок замикання контактів входу управління.

Основні технічні характеристики автоматики Anod Digital
1. Напруга мережі 50/60Гц, В …………………………………………………………………………150…270
2. Власне споживання, не більше, Вт ……………………………………………………………….………..3
3. Кількість програм добового таймера (on+off)…………………………………………….…………..5
4. Діапазон установки температур першої системи, °С ……………………………………+5……90
5. Діапазон установки температур другої системи, °С ……………………………………..+5……90
6. Мінімальний гістерезис в установках температур, °С ……………………………….………….1.0
7. Діапазон регулювання обмежень сили струму, А ……………………………………..5..25/5..50
8. Сила струму спрацьовування захисту виходу «Котел», А………………………………….25/50
9. Діапазон установки попереднього включення насоса 1, с ……………………………………120
10. Максимальна потужність виводу «Насос1», Вт …………………………………………………500
11. Максимальна потужність виводу «Насос2», Вт …………………………………………….……500
12. Максимальна комутаційна потужність управляємого виводу, Вт …………………..….500
13. Сила струму в схемі зовнішніх управляємих приладів, мА ………………………………….5.0
14. Датчики температури цифрові ……………………………………………………………………… DS18820
15. Живлення підтримки точного годинника ………………………………………………………. SR2032
16. Режим роботи ………………………………………………………………………………………..безперервний
17. Температура зовнішнього середовища ……………………………………………………………-20…+35
18. Габаритні розміри, мм ………………………………………………………………………………163*120*105
19. Вага, кг ………………………………………………………………………………………………………….…….0.850

За рахунок чого досягається потрібний рівень безпеки

Використання напруги з небезпечними для людини параметрами потребує ретельного дотримання діючих правил та вимог нормативних документів в плані обслуговування та експлуатації електричного обладнання.

AnodDigital -1 встановлюється в приміщеннях, що відповідають стандартам пожежної та вибухової безпеки з характеристиками відносної вологості повітря на рівні не більше 80%. Слід ретельно стежити за відсутністю в складі повітря агресивних речовин, газів та пилу.

Не дозволяється:

 • знімати корпус та провадити з ним будь-які маніпуляції при наявності напруги в кабелі;
 • встановлювати контролер на легкозаймистих поверхнях;
 • не допускати підведення напруги до контактів входу керування.

Підключення входів та виходів всіх кабелів навантаження та живлення, управління і температурних датчиків обов’язково перевіряти на відповідність маркуванню, нанесеному на кришці клемного відсіку.

Опис автоматики Anod Digital
1. Дисплей чотирьох значний
2. Кнопка вибору параметру
3. Кнопка «+» -підвищення чисельного значення параметра
4. Кнопка «-« -пониження чисельного значення параметра
5. Світлодіод «Ок» – індикатор зупинки нагріву зовнішнім управляючим пристроєм
6. Світлодіод – індикатор роботи виходу «насос1»
7. Світлодіод – індикатор роботи виходу «Котел»
8. Світлодіод – індикатор роботи «Насос2»
9. Ручка тумблер рівня сили струму.

Як підключаються зовнішні пристрої управління

Зазначену операцію можливо з використанням «Упр.вхід». Замикання між собою контактів буде означати сигнал «Нагрів», адже на ці елементи вже подана напруга. Таким чином на розташованих зовні пристроях застосовуються виключно контакти «COM-NO».
Підсвічування світлодіода з маркуванням «ОК» ініціює надання команди на зупинку від ЗП.

Процес керування двома котлами

Одночасне управління автоматика AnodDigital може робити як для пари електродних котлів, так і для електричного агрегату в єдиній системі с газовим обладнанням, що теж укомплектовано виходом на зовнішнє керування. Не буде проблемою паралельна або почергова робота наявних котлів.

В першому випадку автоматика одночасно відсилає наказ для початку обігріву обом котлам. Правильне підключення кабелю при цьому відбувається наступним чином – приєднання до контактних точок «СОМ» та «NO» керуючого виходу контролера.

Послідовна схема передбачає заборону другому апарату на виконання нагрівання, що виконується завдяки підключенню кабелю до контактів «СОМ» та «NO».

Здійснення установки та контролю за головними параметрами

Кнопки з певним функціоналом розташовуються на передній панелі та потрібні для введення всіх основних показників системи. Цифрове означення кожного параметру можна побачити на чотиризначному дисплеї. За першим знаком, що відображає код, з’являється чисельне значення.

На екрані після активації процесу нагріву відображається поточний температурний показник системи №1. Вертикальний сегмент внизу першого знаку є кодом цього параметру.

Можливість переглянути та встановити верхню межу температури. Визначитися с попереднім показником дуже просто – натискуємо кнопку з позначкою стрілки вгору для переводу дисплею в моргаючий стан. Ця дія потрібна для активації опції коректування максимальної температури з появою на екрані верхньої межі даного параметру. Для його зміни надається 5 секунд, щоб натиснути на одну з кнопок – «плюс» або «мінус».

Одне нажимання корегує температуру на 1 градус в будь-яку потрібну нам сторону. Тиснемо стільки разів, на скільки бажаємо внести зміни. Для прийому пристроєм нових завдань знадобиться всього 5 секунд. Потім розпочинається індикація поточних параметрів.

Зміни нижньої межі температур можна переглянути після початку роботи електродного котла. Дія відбувається аналогічно попередній операції. Різниця полягає в тому, що активується кнопка «мінус».

Налаштування температури другої системи

Для початку перевірте підключення датчика температури систем 2 до AnodDigital -1. Далі тиснемо на кнопку, що відповідає за вибір цього параметру. Після появи на мониторі 2-ох вертикальних сегментів в нижній зоні першого знаку можна побачити поточний температурний показник.

Кнопка із стрілочкою вгору « +» натискується для перегляду вже виставленої межі, при нагріванні до якої провадиться відключення другої системи. Після цього дисплей переходить в стан редагування с можливістю доступу до числа верхньої межі.
Зменшення або збільшення верхньої межі такого показника автоматики досягається натискуванням кнопок «+» та «-». Зправа на дисплеї знаходиться клавіша для закріплення нового рівня температури, що через 5 секунд буде збережений в пам’яті мікропроцесора.

Нижня межа корегується абсолютно ідентично з попередньою операцією, але перегляд починається з натискування кнопки «мінус».

Підбираємо конфігурацію для системи циркуляції

Автоматика дуже зручна для взаємодії з однією або двома циркуляційними системами. Вибір потрібного варіанту провадиться кнопками з певним функціоналом, що допомагають встановити завдання по окремим характеристикам робочого процесу.
Першочергова дія – введення програмного значення для включення та виключення 2-ої системи. Така дія починається натисканням відповідної кнопки до появи індикації «|| OFF» або «|| ON» з урахуванням вже встановленого показника. Підключення другої системи робиться натиском «плюс» на зоні дисплею “ǀǀ ON”. Припинення роботи аналогічною дією через “ǀǀ OFF”.

Зверніть увагу! При необхідності підбору конфігурації для двох систем обов’язковою є умова щодо підключення датчиків другої системи!

В подібному випадку відбувається блокування роботи, що викликає появу на дисплеї зображень кодів помилок функціонування системи у вигляді «Е003» та «Е004». Одночасний натиск плюсової та мінусової клавіш потрібен для розблокування автоматики.

Насос або клапан системи циркуляції №2

Щоб виконати правильне налаштування, треба визначатися з типом механізму, який встановлено та підключено для окремо взятої системи циркуляції – це може бути клапан або насос з позначенням “|| FL” (Flap-клапан), чи “|| FU” (Pump насос). В залежності від цього вибирається потрібна опція методом натискання на «плюс» до моменту досягнення бажаної величини.

Затримка включення котлів

На випадок непередбачуваної зупинки автоматика Anod Digital активує процес нагрівання в такому порядку – запуск Насосу 1, за яким після певної паузи підключається електродний котел. Процес відключення провадиться в зворотньому вигляді. Проміжок часу з моменту початку роботи насосу та агрегату опалення відноситься до корегованих показників, які можна регулювати.
Визначитися в попереднім максимальним значенням цього параметру допомагає натискання на кнопку для появи коду d. Приклад – при зображенні на дисплеї d030 зупинка дорівнює 30 секунд.

Натисніть та утримуйте кнопку “+” або “-” для появи бажаної величини при потребі внесення змін. Ще одна кнопка в правій частині автоматики використовується для вибору та запам’ятовування нового показника. Слід очікувати 5 секунд, щоб мікропроцесор увійшов в режим автоматичного корегування та фіксації введеного вами значення.

Вибираємо рівень обмеження сили струму

Унікальний за своїми можливостями елемент автоматики забезпечує подачу на електричний електродний котел струму з гарантованими показниками сили, потрібними для стабільного функціонування обладнання, незалежно від проявів зміни характеристик теплоносія та стрибків напруги в мережі. Безперешкодне перетікання мережевої напруги на агрегат проходить у випадку відповідності сили струму встановленим обмеженням. Будь-яке перевищення автоматично викликає продовження нагріву з використанням стабілізованого струму.

Процес встановлення нового показника обмеження провадиться тільки при запущеному в роботу котлі, коли температуру на виході з агрегату максимально наближена до верхньої межі. Зазвичай, оптимальним вважається значення близько 60°С. Бажаний параметр фіксується за допомогою тумблера в момент, коли дисплей висвічує саме таке число.

Опція Зима/Літо

Зручний спосіб керування виключно для таких систем циркуляції, які укомплектовані системами опалення та гарячого водопостачання.

Якщо встановлено режим для «Зими», AnodDigital -1 регулює нагрівальні процеси для обох систем, а ось при переході на «Літо» спостерігається повне блокування опалення з експлуатацією лише гарячого водопостачання.

Редагування відбувається способом вибору потрібної індикації на дисплеї через “HEA” або “SA”, що допоможе побачити встановлене значення.

Обов’язково прослідкуйте за рівнем нагрівання теплоносія на позначці 10° С. Такій же показник використовується в зимовий сезон як «антизамерзання».

Управління внутрішнім таймером методом індикації

Варто звернути увагу на ще один параметр, що відображається на дисплеї.

Поточне значення цього елементу позначається у вигляді символу «USE(використання), якщо воно дозволяє функціонувати електродному котлу.

При знаходженні в зоні дії тимчасової заборони на роботу опалювального агрегату Анод, що надійшла до таймеру, висвічується означення «Econ». Але така дія не здатна обмежити експлуатацію в напрямку системи гарячого водопостачання.

Годинник реального часу

Щоб робота введеної добової програми відбувалася максимально коректно, для контролера встановлюється годинник з показниками реального часу. Щоб почати редагування, спочатку натискуємо кнопку вибору до висвітлення на дисплеї «ЧЧ ММ» з моргаючою крапкою в нижній частині другого знаку.

Редагування часу робиться натискуванням “+”. Не відпускаємо клавішу до появи вірного значення, а потім провадимо аналогічну процедуру з хвилинами із застосуванням кнопки «мінус». В правій частині дисплею є кнопка для фіксації нових параметрів в пам’яті пристрою.

Програма добового таймеру

Наступні параметри, що йдуть за описаними вище – 5 програм для зручного виконання виключення та включення встановленого в системі електродного котла ANOD. Це означає наявність 10 часових точок для доступного програмування.

Свій номер має кожна програма, що відображається у вигляді першого символу з розташованою внизу крапкою, та позначенням її функціонального стану. Якщо, наприклад, ми спостерігаємо появу після натискання на кнопку окремо взятого показника маркування «1.On», мова йде про задіяність першої програми. Є якийсь певний цифровий показник часу включення та виключення електричного котла, який встановлений та закріплений в пам’яті автоматики.

Якщо ви бачите індикацію «1.OFF», це свідчить про незадіяність першої програми, яка не здатна в такому стані керувати системою.
Все це відбувається і при роботі з іншими програмами.

Монтажні операції та запуск

Важливо! Всі роботи з установки та підключення обов’язково повинні виконувати кваліфіковані фахівці з дотриманням вимог діючих нормативних документів та інструкцій виробника!

Уважно слідкуйте за приєднанням кабелів живлення у відповідності позначень на табличках в місцях з’єднань контактів.
Стійкість до впливу навколишнього середовища досягається нанесенням прошарку теплоізоляції на кріплення накладних температурний датчиків.

Зверніть увагу на відповідність товщини кабелів наявному споживчому навантаженню. Для моделі AnodDigital -1 вона складає по міді 6 мм2.

Стопроцентна готовність системи дозволяє активувати автомат захисту, що подає напругу на Anod Digital. Згідно з установками від виробника починається робота одночасно з появою напруги.

Технічне обслуговування

На початку опалювального сезону та після його завершення треба виконати першочергові профілактичні роботи:

 • видалити весь накопичений пил и бруд з поверхонь корпусу та радіатору;
 • візуально оглянути і перевірити на міцність кріплення кабелів, відсутність пошкоджень ізоляційного прошарку в зонах з’єднання;
 • впевненість у відсутності люфтів на кожному з контактів.

Умови зберігання

Автоматика Anod Digital зберігається тільки в спеціальній упаковці від виробника. Умови, яким повинно відповідати приміщення – показники температури +1 – +25 °С, а вологість повітря не повинна перевищувати 80%.

Якщо потрібно виконати штабелювання, в одному штабелі розміщують не більше 10 шт.

Сервісне гарантійне обслуговування

Надається тривалий гарантійний термін – до 36 місяців з дати продажу.

Весь зазначений час споживач може звернутися до виробника при необхідності проведення ремонту. Обслуговування контролера Anod Digital на безоплатній основі можливе тільки за умови правильно виконаного підключення та експлуатації з додержанням правил інструкції з користування.

Збереження паспорту контролера необхідне для виконання гарантійного обслуговування. Цей документ надається разом з обладнанням для проведення ремонту!

Підставою для відмови в гарантійному ремонті може стати:

 • пошкодження встановлених на корпусі пломб;
 • невідповідність умов роботи приписам керівництва з експлуатації;
 • використання Anod Digital не за цільовим призначенням або в непередбаченій виробником комплектації;
 • при виявлені на датчиках або корпусі ознак механічного пошкодження, проявів корозії під впливом агресивних речовин;
 • забрудненість та сторонні частинки всередині обладнання;
 • ураження пристрою внаслідок потрапляння води, пожежі або блискавки.

Гарантія закінчується після зазначеного виробником терміну.