Японія інвестує у водень $100 мільярдів

Японія інвестує у водень $100 мільярдів

Протягом наступних 15 років Японія запланувала інвестувати понад $100 мільярдів у водень.

Країни по всьому світу конкурують у розробці водню як ефективного засобу для зменшення викидів в галузях, які є найскладнішими для декарбонізації, таких як виробництво сталі та хімічна промисловість. Крім того, водень має потенціал для очищення енергетичного сектору.

Японія, яка вперше опублікувала свою стратегію щодо використання водню у 2017 році, оголосила про перегляд цілей і планує до 2040 року збільшити постачання водню до 12 мільйонів тонн на рік. Згідно з початковим планом, до 2030 року постачання водню в Японії мало досягти 3 мільйонів тонн на рік, порівняно з поточним рівнем в 2 мільйони тонн.

Японія прагне досягти близько 20 мільйонів тонн постачання водню до 2050 року, і передбачається, що світовий ринок водню зможе забезпечити щорічний дохід у розмірі 2,5 трильйона доларів.

Уряд планує виділити 6-8 трильйонів єн з планованої суми в 15 трильйонів єн, а решта коштів будуть залучені з приватного сектору, повідомили в Міністерстві промисловості.

Окрім того, план спрямований на підтримку японських компаній, щоб вони зайняли провідну роль у постачанні електролізерів, необхідних для виробництва водню з води.

Згідно з цією стратегією, до 2030 року передбачається наявність 800 тисяч автомобілів на водневих паливних комірках, 1200 автобусів, близько 5,3 мільйонів паливних комірок та 1000 водневих заправок.

На сьогоднішній день в Японії нараховується приблизно 7500 автомобілів на водневих паливних комірках, 120 автобусів, близько 440 тисяч паливних комірок та близько 160 водневих заправок. Незважаючи на це, країна продовжує розвивати водневу інфраструктуру, оскільки поточних засобів недостатньо. Одним з головних напрямків водневої енергетики в Японії на сьогодні є створення технологічного обладнання для задоволення потреб галузі.

Японія також активно залучається до навчання та підготовки персоналу в сфері водневої енергетики. Університет Кюсю створив Фукуокський центр для навчання фахівців, і вже близько 1500 осіб отримали професійну підготовку.

Попри те, що Японія відіграє провідну роль у розвитку водневої енергетики, вона стикається з обмеженим ресурсним потенціалом для власного виробництва водню. В теперішній час країна активно імпортує водень з Австралії. Проте, Японія визначила стратегічні плани знизити вартість виробництва водню до 3 доларів за кілограм до 2030 року і менше 2 доларів за кілограм до 2050 року. Це становить виклик, якому Японія намірена протистояти, розширюючи свої виробничі потужності та вдосконалюючи технології виробництва водню.