Якого кольору може бути водень

Якого кольору може бути водень

Водень є найпоширенішим хімічним елементом у всесвіті, і він є основою для зірок, включаючи наше Сонце. На Землі також є водень, який міститься у воді, рослинах, тваринах, а також використовується як викопне паливо. Однак, у природі чистий водень не зустрічається.

Для отримання чистого водню необхідно відокремити його від інших молекул шляхом енергозатратних процесів. Кінцевим результатом є практично ідеальне паливо, оскільки під час згоряння водень виділяє велику кількість енергії, не викидаючи вуглекислий газ. Тому він має високий потенціал для декарбонізації світової економіки.

Водень розподіляють на кілька категорій в залежності від методу виробництва.

Найбруднішим є чорний або бурий водень, який отримують з вугілля. Цей процес супроводжується значними викидами парникових газів.

Жовтий водень отримують шляхом електролізу (розщеплення води на кисень і водень під впливом струму) з використанням електроенергії атомних станцій. Найбільше виробництво жовтого водню відбувається в Європі, зокрема у Франції, де значна кількість енергії виробляється атомними електростанціями.

Сірий водень є найпоширенішою формою водню, який виробляють з природного газу. Його часто використовують у хімічній промисловості для виробництва добрив та переробки нафти. Він відносно дешевий, але його виробництво також призводить до значних викидів вуглекислого газу.

Блакитний водень виробляється так само, як і сірий, але при цьому відбувається збір і вловлення викидів CO2, що не потрапляють у атмосферу. Тому його вважають газом з низьким рівнем забруднення.

Найчистішою, але й найдорожчою формою є зелений водень, який отримують шляхом електролізу з використанням сонячної та вітрової енергії. Саме на використанні зеленого водню фахівці бачать майбутнє світової економіки, включаючи українську.